top of page
Друковані матеріали педагогічного досвіду
Матеріали перспективного педагогічного вчителів ЗЗСО та вихователів ЗДО області, переможців обласного етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017»
Досвід на тему:

"Створення гармонійного музичного середовища як засіб сприяння саморегуляції емоційного стану учнів" (с.294- 325)
Видавництво Дон облІППО «Витоки»
Слов'янськ 2018
Сертифікат №ДБ-2103230643
Дата: 17.03.21р.
Авторський матеріал 
Урок "Професійна музика"
23.02.2023р. Районний  семінар з теми  «Нові підходи до проведення уроків музичного мистецтва в умовах дистанційного навчання».
Презентація виступу 
           ІV Конгрес освітян Донеччини - 2018 при Дон обл ІППО
                                              Ярмарок педагогічної творчості
         «Мистецтво – унікальне джерело естетичного виховання учня Нової                                                         української школи»
        (для методистів МК (МЦ), керівників міських (районних) МО вчителів                             мистецтва (образотворчого та музичного мистецтва)
Творча майстерня вчителя музичного мистецтва Горячевої К.М.
"Методи та прийоми інтерактивного навчання на уроках та позаурочній діяльності"
Місце проведення: Костянтинівська ЗОШ
Дата проведення: 20.03.2018
План роботи
                                       Теоретична частина: 
- ознайомлення з методами кооперативного навчання;
- творчими завданнями з розвитку художньо- творчого уявлення учнів;
- прийомами та методами інтерактивного навчання;
- презентація системи роботи вчителя Костянтинівської ЗОШ Горячевої К.М.;
- розвиток умінь практичного застосування інноваційних технологій на уроках музичного мистецтва.
                             Практична частина: 
1). Ігровий урок музичного мистецтва у 5 класі. Узагальнення знань з теми "Професійна музика"
                       2).Концертна програма
"Мистецтво - саме життя, і воно безсмертне"
Проходження курсів "Мистецтво" для НУШ
28.08.2019. Участь Костянтинівського ЗЗСО у районній виставці "Нова українська школа - територія розвитку талантів"

 Групова робота, як ефективний засіб сприяння розвитку творчого потенціалу колективу на уроках мистецтва. 

            Метою навчання мистецтва у школі є всебічний художньо- естетичний розвиток особистості дитини, освоєння нею культурних цінностей у процесі; плекання пошани до вітчизняної та зарубіжної мистецької спадщини; формування ключових, мистецьких предметних та міжпредметних компетентностей, необхідних для художньо- творчого самовираження в особистому та суспільному житті.

           Реалізація поставленої мети здійснюється за змістовними лініями, однією з яких є змістовна лінія «Комунікація через мистецтво», яка націлена на соціалізацію учнів через мистецтво, усвідомлення ними свого «Я» (своїх мистецьких досягнень і можливостей). Саме групова робота на уроках сприяє реалізації цієї змістовної лінії. В процесі групової роботи в учнів формуються уміння презентувати себе і свої досягнення, критично їх оцінювати, взаємодіяти з іншими через мистецтво у середовищі, зокрема у різних культурно – митецьких заходах, обговореннях тощо. Працюючи над проблемою «Створення гармонійного музичного середовища як засіб саморегуляції емоційного стану учнів» використовую  групову роботу, яка формує в учнів  уявлення про можливість і спроби регулювати свій емоційний стан завдяки мистецтву.

         Мистецтво сприяє формуванню ключових компетентностей, зокрема, у процесі проявів творчої ініціативи та намагання її реалізувати, зокрема через втілення у практичній художньо- творчій діяльності(індивідуальній і колективній); презентації результатів власних мистецьких досягнень (підприємливість і фінансова грамотність)

         Важливо привчати дітей не тільки творити і самовиражатися, але й презентувати результати власної творчості, брати участь у шкільних мистецьких заходах (концертах, виставках, інсценізаціях тощо), а з часом виявляти ініціативу їх створення, спілкуватися з друзями та знайомими про мистецтво.

         В процесі групової роботи розвиваються навички спілкування.

        Уміння говорити і слухати є найважливішими якостями, які необхідні для демократичної культури. Учні молодших класів можуть висловлювати свою точку зору, чути відмінні думки інших людей, аналізувати їх. Люди, які можуть ефективно спілкуватися:

  • Висловлюють свої думки таким чином, щоб їх розуміли інші.

  • Уважно слухають, коли говорять інші.

  • Вирішують проблеми за допомогою слів.

  • Пропонують свої ідеї іншим.

        Ці навички мають дуже важливе значення для успішного життя в колективі, спільного навчання та розв’язання конфліктних ситуацій. Групова робота – чудова можливість для розвитку цих навичок.

        Передбачається, що учні робитимуть свій внесок у роботу групи в навчальній, соціальній, емоційній, практичній сферах. Вони потрібні, від них залежать інші, їх цінують за особистий внесок. Діти потребують практичного досвіду у висловленні власних думок, у кращому пізнанні один одного, у визнанні сильних сторін і талантів своїх однолітків. Така форма роботи, як групова, дає змогу постійно розвивати ці навички.

Виступ на районному семінарі 08.12.2020 «Практична діяльність в процесі змішаного навчання як засіб розвитку загальнокультурної грамотності учасників вокального гуртка» Мета: ознайомити з програмним змістом гуртків, методами та прийомами роботи з вихованцями в умовах дистанційного та змішаного навчання 

Виступ на обласному семінарі  21.01.2021
Обласний круглий стіл «Формуємо національну ідентичність»
Мета: ознайомити з засадами етнокультурної консолідації українського суспільства»

Перемога в обласному   фестивалі «Бієнале: “Мистецька Україна – мистецька Донеччина”»в номінації «Віртуальний гід (експозиція)» за напрямом «Культура Донеччини в іменах»; Організатори – відділ культури та естетики, відділ суспільних дисциплін та бібліотека Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

24.05.21 Виступ(захист, презентація роботи як переможця)  на обласном  віртуальном  фестивалі «Бієнале: “Мистецька Україна – мистецька Донеччина”»в номінації «Віртуальний гід (експозиція)» за напрямом «Культура Донеччини в іменах»; Організатори – відділ культури та естетики, відділ суспільних дисциплін та бібліотека Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

20.10.2021р. -онлайн-практикум
"Засади європейської мистецької освіти ORFF- технології "

"Засади європейської мистецької освіти"
Безымянныйьмь
егег
Безымянныйьмьо
Безымянныйароа
Безымянныйпоп
Безымянныйпраео
Безымянный

21.10.2021. Вебінар за темою: "Мистецтво, 5 клас; авторська методика впровадження модельної програми. Запитання -відповіді від вчителів.

              Майстер -клас  
   Людмили Масол на тему: "Фасилітована дискусія" на     уроках мистецтва. при                          БГПУ
                                              22.08.2017 м. Краматорськ
                                      Участь у ІІІ конгресі освітян Донеччини
                                           "Педагогічна панорама творчості" 
                                       Аналіз твору мистецтва 
bottom of page